Łowczy Okręgowy- Jarosław Żukowski szczerze uradowany takim widokiem, powitał pasjonatki łowiectwa bardzo serdecznie i aby podkreślić niezwykłość tej chwili, wręczył każdej uczestniczce znaczek z wizerunkiem Diany- Bogini Łowów , wydany przez ZO PZŁ w Białymstoku dla upamiętnienia tego wydarzenia . W programie spotkania była prezentacja multimedialna pt „ Kobieta w kulturze łowieckiej na przestrzeni wieków”, a później przyszedł czas na wspólne poznanie się. Z opowieści wynikało, że droga do łowiectwa , każdej z nas była inna. Dla niektórych była to kontynuacja rodzinnej tradycji, bo poluje ojciec , mama czy dziadek . Ale są i takie historie , gdzie to kobieta jako pierwsza w rodzinie wstąpiła w szeregi myśliwych i zachęciła do tego męża czy brata. Jedno jest pewne, bez względu na wiek czy staż w PZŁ , wszystkie nas łączy nie tylko wspólna pasja łowiecka, ale przede wszystkim ogromna miłość do natury , która u każdej przejawia się na różne sposoby, od uprawiania ogródka, po nurkowanie, żeglowanie, fotografowanie przyrody , hodowlę koni i psów, po grzybobranie .

Śmiało można powiedzieć, że PODLASKI KLUB DIAN, który niedawno powstał przy ZO PZŁ w Białymstoku, zyskał kilkanaście niesamowitych dziewczyn , które życie rodzinne i zawodowe, doskonale łączą z łowiecką pasją . Które mają ogromną ochotę i pomysły na wspólne spotkania , podnoszenie łowieckich kwalifikacji i promowanie współczesnego łowiectwa z zachowaniem starych , pięknych tradycji z tym związanych. Na dobry początek , członkinie Klubu uhonorowały Dianę z wieloletnim, łowieckim stażem, nadając tytuł Członka Honorowego PODLASKIEGO KLUBU DIAN - Koleżance Helenie Burel. Jesteśmy w trakcie tworzenia Sekcji Strzeleckiej Dian i mamy już gotowy plan na następne, wiosenne spotkanie . Koleżanki, które mają ochotę do nas dołączyć, prosimy o kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Darz Bór!

Alicja Milewska

Prezes PODLASKIEGO KLUBU DIAN

Na zdjęciu od lewej: Paulina Herman, Aneta Dąbrowska, Alicja Milewska, Magdalena Sokołowska, Małgorzata Gudel, Barbara Koniecko , Irena Świderska, Jolanta Prończuk- sekretarz, Anna Chotecka – wiceprezes . Od góry : Agnieszka Kasińska i Anna Puchalska.