W tym roku , kolejny już raz do wspólnej zabawy z miejscową ludnością dołączyli myśliwi z KŁ „Jedność” i KŁ „Podmuch” , których obwody łowieckie są właśnie na tym terenie.

Pod namiotami Zarządu Okręgowego PZŁ w Białystoku , wystawę fotograficzną o tematyce łowieckiej zaprezentował prezes KŁ „Jedność” i z-ca nadleśniczego Nadleśnictwa Żednia - Grzegorz Dworakowski , a myśliwi częstowali uczestników festynu myśliwskim bigosem zasponsorowanym przez Zarząd Okręgowy PZŁ w Białymstoku . Jak zwykle myśliwski bigos cieszył się ogromnym powodzeniem , bo w kolejce po ten smakołyk ustawiło się kilkaset osób. Duże zainteresowanie wzbudzała też wystawa trofeów myśliwskich pozyskanych właśnie na tych terenach , a szczególny zachwyt te medalowe. Kolejną atrakcją był dzik pieczony na rożnie przez łowczego – Bogdana Lecha, a przygotowany przez kolegów z KŁ „Podmuch” oraz znaną firmę Skup i Przetwórstwo Dziczyzny PPM w Białymstoku.

A później przyszedł czas na tradycyjne topienie wianków , które jest największą atrakcją święta wody, ognia, słońca i miłości . W tym roku aura zapewniła nam prześwitujące zza chmur słońce oraz deszcze , który na szczęście pokropił tylko symbolicznie . Były też płonące ogniska , no i piękne dziewczyny z kwiatami we włosach , które wzbudzały zachwyt . Zabawa przy muzyce trwała aż do białego rana.

 

Alicja Milewska