II. Średnia masa tuszy dla okręgu Białystok: 18,96 kg

Rejon Hodowlany Puszczy Knyszyńskiej i Sokólski

Średnia masa tuszy: 18,70 kg

Rejon Hodowlany Bielski, Rudzki, Nurzecki i Puszczy Białowieskiej

 

Średnia masa tuszy: 19,46 kg

Tabela 1. Ilość kozłów wagowo.

Tabela1

Masa tuszy kozłów pozyskanych w 2018 roku wynosi 21 542,5 kg.

 

Rekordowe masy tuszy:

Rekordowe masy tuszy dla Rejonu Hodowlanego Puszczy Knyszyńskiej i Sokólskiego:

  1. 25 kg, masa trofeum: 470 g, K.Ł. „Żbik” Zabłudów, obwód nr 214 – Choroszewski Mirosław.

Rekordowa masy tuszy dla Rejonu Hodowlanego Bielskiego, Rudzkiego, Nurzeckiego i Puszczy Białowieskiej:

  1. 25,5 kg, masa trofeum: 500 g, K.Ł. „Podlasiak” Bielsk Podlaski, obwód nr 263 – Roszczenko Jan.

III. Trofea

Tabela 2. Masy trofeum.

Tabela2

 

Najlepsze trofea:

Rekordowe masy trofeum dla Rejonu Hodowlanego Puszczy Knyszyńskiej i Sokólskiego:

  1. Masa trofeum: 612 g, masa tuszy: 16 kg, K.Ł. „Mały Orlik” Juchnowiec, obwód 236 – Lewoc Waldemar.

  2. Masa trofeum: 601 g, masa tuszy: 17 kg, K.Ł. „Mały Orlik” Juchnowiec, obwód 215 – Czajkowski Jacek.

  3. Masa trofeum: 600 g, masa tuszy: 19 kg, K.Ł. „Boruta” Białystok, obwód 252 – Naumczuk Piotr.

  4. Masa trofeum: 600 g, masa tuszy: 20 kg, K.Ł. „Jedność” Białystok, obwód 75 – Milewska Alicja.

Rekordowa masy trofeum dla Rejonu Hodowlanego Bielskiego, Rudzkiego, Nurzeckiego
i Puszczy Białowieskiej:

  1. Masa trofeum: 740 g, masa tuszy: 20 kg, K.Ł. Nr 83 Huta Warszawa, obwód 290 – Uściniak Jakub.

  2. Masa trofeum: 680 g, masa tuszy: 23 kg, K.Ł. „Żubr” Hajnówka, obwód 260 – Kuś Adam.

  3. Masa trofeum: 660 g, masa tuszy: 21 kg, K.Ł. „Podlasiak” Bielsk Podlaski, obwód 251 – Miłkowski Andrzej.

IV. Przyznane punkty

Tabela 3. Ilość przyznanych punktów czerwonych.

Tabela3

Najwięcej kozłów strzelono w obwodzie nr 290 w K.Ł. Nr 83 Huta Warszawa – 22 szt.

Najmniej kozłów strzelono w obwodach: nr 62 w K.Ł. „Podgorzałka” Białystok; nr 312 w K.Ł. „Kuna” Siemiatycze, nr 231 w K.Ł. „Łabędź” Narew – 1 szt.

Trofea wytypowane do wyceny medalowej:

 

  1. Krysztopik Przemysław, K.Ł. "Jeleń” Białystok, obwód nr 183, masa trofeum 520 g.

  2. Oksztulski Mieczysław K.Ł. „Jarząbek” Białystok, obwód 287, masa trofeum 520 g.

  3. Gawryluk Jan, K.Ł. „Leśnik” przy RDLP w Białymstoku, obwód nr 160, masa trofeum 457g.

  4. Sołowiej Cezary, K.Ł. "Knieja” Białystok, obwód nr 146, masa trofeum 545 g.

  5. Lesiuk Bogdan, K.Ł. "Cietrzew” Gródek, obwód nr 193, masa trofeum 500 g.

  6. Wilczewski Eugeniusz K.Ł. "Dzik” Białystok, obwód nr 93, masa trofeum 552 g.

  7. Zdanowicz Janusz, K.Ł. „Łoś” Białystok, obwód nr 164, masa trofeum 545 g.

  8. Zdanowicz Janusz, K.Ł. „Łoś” Białystok, obwód nr 161, masa trofeum 475 g.

  9. Kardasz Jan, K.Ł. ”Podmuch” Gródek, obwód nr 210, masa trofeum 480 g.

  10. Kniaź Bogusław, K.Ł. „Kaczor” Białystok, obwód nr 108, masa trofeum 485 g.

  11. Koczta Jacek, K.Ł. „Białystok”, obwód nr 126, masa trofeum 565 g.

  12. Lewoc Waldemar, K.Ł. „Mały Orlik” Juchnowiec, obwód nr 215, masa trofeum 530 g.

  13. Antoniuk Michał, K.Ł. „Mały Orlik” Juchnowiec, obwód nr 215, masa trofeum 524 g.

  14. Lewoc Waldemar, K.Ł. „Mały Orlik” Juchnowiec, obwód nr 215, masa trofeum 589 g.

  15. Kazuczyk Krzystzof, K.Ł. „Mały Orlik” Juchnowiec, obwód nr 215, masa trofeum 507 g.

  16. Czajkowski Jacek, K.Ł. „Mały Orlik” Juchnowiec, obwód nr 215, masa trofeum 601 g.

  17. Antoniuk Michał, K.Ł. „Mały Orlik” Juchnowiec, obwód nr 236, masa trofeum 520 g.

  18. Lewoc Waldemar, K.Ł. „Mały Orlik” Juchnowiec, obwód nr 236, masa trofeum 510 g.

  19. Lewoc Waldemar, K.Ł. „Mały Orlik” Juchnowiec, obwód nr 236, masa trofeum 612 g.

  20. Antoniuk Michał, K.Ł. „Mały Orlik” Juchnowiec, obwód nr 236, masa trofeum 530 g.

  21. Harasimczuk Krzysztof, K.Ł. „Mały Orlik”Juchnowiec, obwód nr 236, masa trofeum 537 g.

  22. Mężyński Stanisław, K.Ł. "Bóbr” Białystok, obwód nr 227, masa trofeum 446 g.

  23. Bazylczyk Józef, K.Ł. „Boruta” Białystok, obwód nr 252, masa trofeum 480 g.

  24. Romanowski Marek, K.Ł. „Boruta” Białystok, obwód nr 252, masa trofeum 526 g.

  25. Bazylczyk Józef, K.Ł. „Boruta” Białystok, obwód nr 252, masa trofeum 440 g.

  26. Białous Marek, K.Ł. "Sokół” Sokółka, obwód nr 104, masa trofeum 540 g.

  27. Grabiański Maciej K.Ł. „Sokół” Sokółka, obwód nr 123, masa trofeum 550 g.

  28. Jabłoński Zdzisław, K.Ł. „Przepiórka” Księżyno, obwód nr 64, masa trofeum 510 g.

  29. Kozłowski Wojciech, K.Ł. „Przepiórka” Księżyno, obwód nr 199, masa trofeum 510 g.

  30. Gryko Andrzej, K.Ł. „Przepiórka” Księżyno, obwód nr 201, masa trofeum 530 g.

  31. Milewska Alicja, K.Ł. „Jedność” Białystok, obwód nr 75, masa trofeum 600 g.

  32. Lenczewski Henryk, K.Ł. „Głuszec” Białystok, obwód nr 90, masa trofeum 520 g.

  33. Kuligowski Bogdan, K.Ł. „Kaczor” Łapy, obwód nr 218, masa trofeum 540 g.

  34. Kozłowski Wojciech, K.Ł. „Przepiórka” Księżyno, obwód nr 199, masa trofeum 510 g.

  35. Dąbrowski Piotr, K.Ł. „Jenot” Michałowo, obwód nr 230, masa trofeum 580 g.

  36. Kaliszuk Piotr, K.Ł. „Cyranka” Łapy, obwód nr 177, masa trofeum 580 g.

  37. Tomaszycki Krzysztof, K.Ł. „Brzask” przy Politechnice Warszawskiej, obwód nr 125, masa trofeum 520 g.

  38. Ćwiek Tadeusz, K.Ł. „Granica”, obwód nr 289, masa trofeum 500 g.

  39. Szepietowski Maciej, K.Ł. „Granica”, obwód nr 289, masa trofeum 500 g.

  40. Dąbrowski Piotr, K.Ł. „Ryś” Bielsk Podlaski, obwód nr 273, masa trofeum 540 g.

  41. Dobrogowski Bogdan, K.Ł. „Ryś” Bielsk Podlaski, obwód nr 274, masa trofeum 640 g.

  42. Dąbrowski Piotr, K.Ł. „Ryś” Bielsk Podlaski, obwód nr 318, masa trofeum 540 g.

  43. Miłkowski Andrzej, K.Ł. „Podlasiak” Bielsk Podlaski, obwód nr 251, masa trofeum 660 g.

  44. Górski Mieczysław, K.Ł. „Podlasiak” Bielsk Podlaski, obwód nr 251, masa trofeum 500 g.

  45. Roszczenko Jan, K.Ł. „Podlasiak” Bielsk Podlaski, obwód nr 263, masa trofeum 500 g.

  46. Łobasiuk Jan, K.Ł. „Podlasiak” Bielsk Podlaski, obwód nr 296, masa trofeum 540 g.

  47. Ostaszewski Sławomir, K.Ł. „Podlasiak” Bielsk Podlaski, obwód nr 296, masa trofeum 520 g.

  48. Leończuk Piotr, K.Ł. „Żuraw” Brańsk, obwód nr 266, masa trofeum 600 g.

  49. Mortel Karol, K.Ł. „Żuraw” Brańsk, obwód nr 266, masa trofeum 580 g.

  50. Zapisek Karol, K.Ł. „Żuraw” Brańsk, obwód nr 277, masa trofeum 500 g.

  51. Zapisek Karol, K.Ł. „Żuraw” Brańsk, obwód nr 276, masa trofeum 500 g.

  52. Anusiewicz Przemysław, K.Ł. „Żuraw” Brańsk, obwód nr 277, masa trofeum 500 g.

  53. Stepaniuk Jan, K.Ł. „Rogacz” Deniski, obwód nr 250, masa trofeum 580 g.

  54. Boruta Robert, K.Ł. „Rogacz” Deniski, obwód nr 250, masa trofeum 500 g.

  55. Gawryluk Włodzimierz, K.Ł. „Rogacz” Deniski, obwód nr 250, masa trofeum 500 g.

  56. Sawczuk Jerzy, K.Ł. „Żubr” Hajnówka, obwód nr 260, masa trofeum 620 g.

  57. Skiepko Jan, K.Ł. „Żubr” Hajnówka, obwód nr 260, masa trofeum 600 g.

  58. Kuś Adam, K.Ł. „Żubr” Hajnówka, obwód nr 260, masa trofeum 680 g.

  59. Sawczuk Jerzy, K.Ł. „Żubr” Hajnówka, obwód nr 261, masa trofeum 540 g.

  60. Sawczuk Jerzy, K.Ł. „Żubr” Hajnówka, obwód nr 262, masa trofeum 520 g.

  61. Kowalczyk Arek, K.Ł. „Żubr” Hajnówka, obwód nr 295, masa trofeum 520 g.

  62. Kowalczyk Witek, K.Ł. „Żubr” Hajnówka, obwód nr 295, masa trofeum 500 g.

  63. Kowalczyk Arek, K.Ł. „Żubr” Hajnówka, obwód nr 295, masa trofeum 520 g.

  64. Polak Janusz, K.Ł. „Cietrzew” Kleszczele, obwód nr 286, masa trofeum 520 g.

  65. Młodzianowski Paweł, K.Ł. „Cietrzew” Kleszczele, obwód nr 286, masa trofeum 520 g.

  66. Uściniak Jakub, K.Ł. Nr 83 Huta Warszawa, obwód nr 290, masa trofeum 740 g.

  67. Ignatowicz Edwin, K.Ł. „Dzik” Czeremcha, obwód nr 294, masa trofeum 525 g.

  68. Karbowski Jan, K.Ł. „Dzik” Czeremcha, obwód nr 306, masa trofeum 525 g.

  69. Marszałkowski Kazimierz, K.Ł. „Dzik” Czeremcha, obwód nr 315, masa trofeum 575 g.

  70. Frąckieiwcz Andrzej, K.Ł. „Orzeł” Białystok, obwód nr 253, masa trofeum 560 g.

  71. Stec Mariusz, K.Ł. „Orzeł” Orla, obwód nr 271, masa trofeum 555 g.

  72. Gołębiewski Tadeusz, K.Ł. „Rogacz” Ciechanowiec, obwód nr 303, masa trofeum 520 g.

Klasyfikacja Kół Łowieckich pod względem ilości trofeów powyżej 400 g:

  1. K.Ł. „Mały Orlik” Juchnowiec – 20 szt.

  2. K.Ł. „Żuraw” Brańsk – 18 szt.

  3. K.Ł. „Żubr” Hajnówka – 15 szt.

  4. K.Ł. „Podlasiak” Bielsk Podlaski – 15 szt.

  5. K.Ł. „Przepiórka” Księżyno –13 szt.

K.Ł. „Ryś” Bielsk Podlaski – 13 szt.

K.Ł. „Cietrzew” Kleszczele – 13 szt.

  1. K.Ł. „Dzik” Czeremcha – 10 szt.

K.Ł. „Granica” Białystok – 10szt

K.Ł. „Głuszec” Białystok – 10 szt.

K.Ł. „Sokół” Sokółka – 10 szt.

  1. K.Ł. „Puszcza” Białowieża – 9 szt.

  2. K.Ł. nr 83 Huta Warszawa – 8 szt.

K.Ł. „Zając” Topczewo – 8 szt.

K.Ł. „Jeleń” Białystok – 8 szt.

  1. K.Ł. „Orzeł” Orla – 7 szt.

K.Ł. „Rogacz” Deniski – 7 szt.

K.Ł. „Dzik” Białystok” – 7 szt.

W.K.Ł. „Orzeł” Białystok – 7 szt.

K.L. „Ryś” Białystok – 7 szt.

  1. K.Ł. „Las” Białystok – 6 szt.

K.Ł. „Cyranka” Łapy – 6 szt.

  1. K.Ł. „Żbik” Zabłudów – 5 szt.

K.Ł. „Jarząbek” Białystok – 5 szt.

K.Ł. „Kaczor” Białystok – 5 szt.

K.Ł. „Kaczor” Łapy – 5 szt.

K.Ł. „Tur” Białystok – 5 szt.

K.Ł. „Łoś” Dobrogoszcz – 5 szt.

W.K.Ł. Nr 302 „Wiarus” Warszawa – 5 szt.

W.K.Ł. „Jeleń” Nurzec Stacja – 5 szt.

  1. K.Ł. „Łabędź” Narew – 4 szt.

K.Ł. „Boruta” Białystok – 4 szt.

K.Ł. „Podmuch” Białystok – 4 szt.

K.Ł. „Jeleń” Milejczyce – 4 szt.

K.Ł. „Tur” Wołomin – 4 szt.

K.Ł. „Kuna” Siemiatycze – 4 szt.

K.Ł. Nr 33 „Dąbrowa” Warszawa – 4 szt.

  1. K.Ł. „Bóbr” Białystok– 3 szt.

K.Ł. „Knieja” Białystok – 3 szt.

K.Ł. „Łoś” Białystok – 3 szt.

K.Ł. „Bekas” Warszawa – 3 szt.

  1. K.Ł. „Srebrny Lis” Tarczyn – 2 szt.

K.Ł. „Cyranka” Drohiczyn – 2 szt.

K.Ł. „Łoś” Mońki – 2 szt.

K.Ł. „Rogacz” Ciechanowiec – 2 szt.

K.Ł. „Leśnik” przy RDLP Białystok – 2 szt.

K.Ł. „Jenot” Michałowo – 2 szt.

K.Ł. „Trop” Białystok – 2 szt.

  1. K.Ł. „Sokół” Supraśl – 1 szt.

K.Ł. „Dzik” Tykocin – 1 szt.

K.Ł. „Cietrzew” Gródek – 1 szt.

K.Ł. „Bór” Białystok – 1 szt.

K.Ł. „Jedność” Białystoki – 1 szt.

K.Ł. „Brzask” przy Politechnice Warszawskiej – 1 szt.

K.Ł. Nr 60 „Łoś” Warszawa – 1szt.

Zła preparacja:

  1. Leszczyński Wojciech – K.Ł. „Żbik” Zabłudów, obwód 234

Wykonał:

mgr inż. Krzysztof Bozik


Galeria :

Białystok

Bielsk Podlaski