16 maja 2015 r. w Nadleśnictwie Jedwabno odbyła się już VIII Regionalna Wystawa Przyrodniczo – Łowiecka zorganizowana przez Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego oraz Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Olsztynie , na której jak co roku pokazano najpiękniejsze poroża jeleni minionego sezonu.

W programie imprezy , która cieszy się w regionie ogromnym powodzeniem , wzięli udział miłośnicy łowiectwa z kraju i zza granicy oraz przedstawiciele Redakcji „Łowca Polskiego , którzy podsumowali program czynnej ochrony cietrzewia w Nadleśnictwie Jedwabno. Odbył się też koncert muzyki myśliwskiej, były pokazy sokolnicze oraz wspólne gotowanie z Wojtkiem Charewiczem. Niewątpliwą atrakcją tej imprezy była wystawa pt. „ Kobieta i łowiectwo ”, na której polujące panie z Federacji na Rzecz Kultury Łowieckiej „DZIEWANNY” , której współzałożycielkami są nasze koleżanki z Komisji Kultury i Promocji Łowiectwa przy ORŁ w Białymstoku Maria Grzywińska i Alicja Milewska , wystawiły swoje trofea. Wystawa wzbudziła ogromne zainteresowanie kolegów myśliwych tym bardziej, że znalazły się na niej trofea medalowe . Marii Grzywińskiej brązowo medalowy byk jeleń i rogacz , a Alicji Milewskiej srebrno i brązowo medalowe łopaty danieli .

Najpiękniejsze trofeum jelenia byka w minionym sezonie pozyskał myśliwy z KŁ „ Knieja Olsztyn” : Złoty Medal 230,79 pkt. CIC , waga 11,60 kg.

Galeria zdjęć - kliknij