Następnego dnia ,  uroczystości  hubertowskie  rozpoczęły się nabożeństwem w Kościele pw. Świętej Rodziny w Czarnej Białostockiej z udziałem wielu pocztów sztandarowych Kół Łowieckich, leśników, myśliwych oraz zaproszonych gości . Przed ołtarzem św. Eustachego- patrona leśników i myśliwych, przystrojonym porożami  jeleni   oraz  przy dźwiękach myśliwskiej muzyki w wykonaniu Zespołu „Hubertus” z Kwidzyna, uroczystość  ta nabrała szczególnego uroku.  Po mszy  ,  sympatycy tej znanej już od lat imprezy, udali się nad Zalew Czapielówka, gdzie jak zwykle  było mnóstwo atrakcji . Tradycyjnie już odbył się konkurs kulinarny „Hubertowskie Jadło", gdzie można było skosztować potraw przygotowanych przez uczestników w kategoriach: potrawy z ziemniaków, leśne rarytasy , nalewki i inne leśne rarytasy. Na usytuowanej na pomoście scenie odbywały się koncerty orkiestry dętej z Sokółki, zespołu "Hubertus", solistów zespołu "Belcanto", zespołów "I o to chodzi" oraz "Sakseufonia", Trio Akordeonowego "Akord", "Gaj", oraz zespołu muzyki myśliwskiej Polskiego Związku Łowieckiego pod kierownictwem Mieczysława Leśniczaka.
Ogromne zainteresowanie wzbudziły pokazy sokolników, wabienia zwierzyny, a także prezentacja psów myśliwskich.  Można było wziąć udział w wielu konkursach i zabawach. Szczególnie dużo atrakcji przewidzianych było dla dzieci  i młodzieży, bo  propagowanie tradycji i kultury łowieckiej oraz leśna edukacja   społeczeństwa już od najmłodszych lat, jest miedzy innymi celem tych spotkań.
Organizatorami tegorocznych Spotkań Hubertowskich w Puszczy Knyszyńskiej byli: Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Białymstoku, Powiat Białostocki, Gmina Czarna Białostocka, Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy w Białymstoku, Parafia pw. Św. Rodziny, Dom Kultury w Czarnej Białostockiej.
                                                                                                        Alicja Milewska
Galeria zdjęć Alicja Milewska i Wojciech Borys-kliknij