LOGO spotkania hubertowskie2017

 

Organizatorzy: Gmina Czarna Białostocka, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych, Nadleśnictwo Czarna Białostocka i Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy w Białymstoku zapraszają do Czarnej Białostockiej w dniach 09 – 10 września 2017 r. na „XI Spotkania Hubertowskie w Puszczy Knyszyńskiej”.

Tradycyjnie, w sobotę 9 września myśliwi będą mogli sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie w trakcie zawodów na strzelnicy w Karakulach. W godzinach popołudniowych, podczas VI Międzynarodowego Seminarium Naukowego zaproszeni goście oraz wszyscy zainteresowani będą rozważać problemy współczesnego łowiectwa i zastanawiać się nad jego przyszłością.

W niedzielę, po poświęceniu kapliczki patrona leśników św. Gwalberta przy Nadleśnictwie Czarna Białostocka i uroczystej Mszy św. Huberta w wykonaniu Zespołu Muzyki Myśliwskiej Hubertus z Kwidzyna w kościele pw. Św. Rodziny, nad zalewem Czapielówka rozpocznie się impreza plenerowa.

Tam, przy dźwiękach nie tylko muzyki myśliwskiej odwiedzających czeka wiele atrakcji - wystawy tematyczne, stoiska edukacyjne, prezentacje wyrobów firm branży drzewnej, kiermasze m.in. zdrowej żywności „Natura i my”, sadzonek leśnych i ogrodniczych. Nie zabraknie pokazów sokolniczych, ratownictwa wodnego, miasteczka ruchu drogowego z symulatorem zdarzeń, a także stoisk rzemieślniczych i producentów regionalnej żywności. Rozstrzygnięte zostaną konkursy: „Zwierzęta Puszczy Knyszyńskiej”, „Hubertowskie Jadło”, uhonorowani zwycięzcy zawodów strzeleckich i wędkarskich. W części muzycznej wystąpią zespoły „Hubertus”, „Trans”, Trio Akordeonowe „Akord”, „Szafis” oraz Orkiestra Dęta z Białegostoku.

„Hubertus” to szerzenie wśród społeczności kilkusetletniej tradycji i zwyczajów związanych z łowiectwem na tym terenie. Wydarzenie jest promocją walorów przyrodniczych, kulturowych Puszczy Knyszyńskiej i Podlasia, a także dobrą okazją do wymiany doświadczeń myśliwych i ludzi związanych z lasem. Tu bowiem spotykają się miłośnicy łowiectwa i myślistwa z różnych rejonów Polski oraz z zaprzyjaźnionych kół zza wschodniej granicy.

Serdecznie zapraszamy!